KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325114
nr 1432 5114
Jöran Salmson
(f. 1911), Sverige
Oljemålning, Utsikt från fönster. Signerad. Olja på duk, 54x44, yttermått inklusive ram: 65x55 cm
Jöran Salmson, född 1911, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:20:14
20/11 15:00:44
200 kr
22/11 19:11:33
Jöran Salmson
Läs mer om Jöran Salmson